هایک ویژن

جستجو محصولات

قرار داد دانشگاه دهلی نو و هایک ویژن

 دانشگاه دهلی نو در هند برای سیستم های نظارت تصویری و دوربین های مدار بسته خود به Hikvision روی آورد.

 

زمانی که پروژه نظارت تصویری در کالج های هنر و بازرگانی دهلی و کالج شیواجی توسط دولت هند مورد حمایت  قرار گرفت، هر دو دانشگاه در شرف یک تغییر مثبت بودند، زیرا دولت خواهان آن بود که هر سیستم امنیتی که مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای بالاترین کیفیت باشد.

 

 
                                                      
 

زمانی که پروژه نظارت تصویری در کالج های هنر و بازرگانی دهلی و کالج شیواجی توسط دولت هند مورد حمایت  قرار گرفت، هر دو دانشگاه در شرف یک تغییر مثبت بودند، زیرا دولت خواهان آن بود که هر سیستم امنیتی که مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای بالاترین کیفیت باشد.

پاسخ به چالش ها: اماکن سربسته

دانشگاه دهلی برای خود سه هدف عمده شامل: افزایش امنیت دانشجویان، کاهش موارد سرقت و فراهم آوردن سیستم نظارتی دقیق برای دانشکده ها، را تعیین نموده بود. این مسئولیت بر عهده شرکت Alvarion Vision  قرار گرفته و مدیر این شرکت الکترونیکی امنیتی، تصمیم به استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ گرفت که شامل 6 محصولHikvision   بود تا بتوانند به بهترین شکل اهداف فوق الذکر دانشگاه را هم از لحاظ امنیتی و هم اقتصادی محقق نمایند.

آنها با بهره گیری از مزیت کوچک بودن دوربین سقفی مدل DS-2CC5192P Low-Light، آن را در سراسر راهروهای این دانشگاه بکار گرفتند. از آنجا که کلاس ها فاقد هر گونه دوربینی بودند، استفاده از مدل DS-2CC5192P  بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. از طرف دیگر به منظور شناسایی دانشجویان و اساتید از دیگر افرادی که اجازه ورود به دانشگاه را نداشتند، دوربین هایی با شفافیت و وضوح  بالا مورد نیاز بود. برای تحقق این امر، این مدل دوربین با وضوح 650TVL، بهترین گزینه بشمار می رفت.

علاوه بر این، در حالی که به طور معمول بخش عمده ای از دانشگاه ساعت کاری بین 10 الی 5 دارند، اغلب نیازی به استفاده از  ویژگی Super Low Illumination، این دوربین ها نبود. اگرچه در شماره مدل ها شباهت وجود دارد، اما دوربین سقفی مدل DS-2CC5192P-IR3  مقاوم در برابر انواع مختلف آب و هوا بوده و ویژگی های قابل ملاحظه دیگری را نیز دارا می باشد. همانطور که اشاره شد، اکثر راهرو های این دانشگاه خالی هستند، اما تعدادی از راهروها،  نیازمند پوشش امنیتی بیشتر بودند. در این مورد، مدلDS-2CC5192P-HR3  با 40 متر دامنه IR و 650 TVL برای کارکنان امنیتی بسیار مناسب بوده، و این امکان را نیز برای آنها فراهم می آورد تا در صورت نیاز، پس از یک رویداد شواهد ویدئویی آن را تهیه نمایند.

پاسخ به چالش ها: اماکن باز

در راستای دوربین های قبلی، دو مدل دیگر از دوربین های هایک ویژن با مدلDS-2CC192P-IR3  و دوبین Bullet مدل DS-2CC192P-IR5 نیز مورد استفاده قرار گرفتند. اما برخلاف مدل های قبلی 519P که در راهرو های داخلی دانشگاه استفاده شد، مدل 2CC192P-IR مسئولیت حفاظت از مناطق و فضاهای باز دانشگاه دهلی را به عهده گرفت. به طور اخص، هر دو مدل دوربین در قسمت های ورودی اصلی دانشگاه، ورودی ها و خروجی های کالج ها و مناطق رو باز (شامل محوطه دانشگاه و زمین های بازی) مورد استفاده قرار گرفتند.

به علت آنکه محل انجام این پروژه در هند واقع بود، خود یک موقعیت لجستیکی به شمار می رفت. زیرا جنبه های محیطی آن، چالش های مضاعفی را ایجاد می نمود. آب و هوای هند غیر قابل پیش بینی است. به طوری که شرایط در طول روز تقریبا متفاوت با شب است. در واقع این دوربین ها در مقابل گرمای سوزان در روز و سرمای شب قرار می گیرند. علاوه بر این، فصل هایی با باران های موسمی در هند وجود دارد که همراه با باران و رطوبت فراوان است. به این ترتیب داشتن درجه IP66، برای هر دو دوربین ضروری است، زیرا نه تنها باید تحت این شرایط به کار خود ادامه دهند بلکه بهترین عملکرد را بایستی در این شرایط داشته باشند. اگرچه هر دو دوربین ویژگی های مشابهی دارند اما تفاوت های شایان توجهی در دامنه IR خود دارا می باشند.

برای مدل DS-2CC192P IR3، با دامنه متفاوت در IR تا حداکثر 60 متر، برای ورودی ها یا اماکنی با وظیفه مشابه مناسب است. اگرچه برای نظارت، فاصله بیشتری باید تحت پوشش قرار گیرد، مدلDS-2CC192P-IR5 با دامنه IR 50 تا 60 متر، بهترین گزینه می باشد. در این دانشگاه، خروجی اصلی بهترین مثال برای این نیاز است. زیرا نیازمند پوشش گسترده ای برای شناسایی و پیگردی دانشجویان خروجی است.

در هر صورت، هر دو دوربین با وضوح عالی TVL 650 برای مدلDS-2CC192P-IR3  و  420/480/540TVL برای مدل 2CC192P-IR5 ) همراه با ارائه جزئیات دقیق، به بهترین نحو به کارکنان امنیتی در جهت نیل به اهدافشان کمک می کنند.

در نهایتDVR  های مدل DS-7204HVI-SN و7208HVI-SN  به کابل LAN وصفحه نمایش LCD در داخل دفتر بخش امنیتی و در دفاتر انتخاب شده مدیران دانشگاه متصل شده است. با وجود داشتن مدل های 4، 8 و 16 کاناله، و امکان ضبط با وضوح 4CIF، این امکان را به کارکنان امنیتی می دهد تا دوربین های داخل محوطه دانشگاه را فورا و با شفافیت و وضوح بالا مورد مشاهده قرار دهند.

موفقیت Hikvision در دانشگاه معتبر دهلی نو به معنای واقعی کلمه راه را برای راه حل های امنیتی جدید در دانشگاه های دیگر در سراسر هند باز نمود.